2021-09-20 1273 Peržiūros

Nutrupėjęs tinkas, išblukę dažai — įprastas vaizdas senų daugiabučių laiptinėse, tačiau gyventojai vis nesiryžta imtis veiksmų ir gražinti savo aplinkos.

Neretai klaidingai manoma, kad laiptinių remontai yra sezoniniai, tik vasarą atliekami darbai. Tačiau tai netiesa — remonto darbai žiemą kainuoja pigiau ir atliekami sparčiau, kadangi šaltuoju sezonu darbininkų užimtumas mažesnis.

Vienas iš remonto darymo delsimo priežasčių — kaina. Manoma, kad remontas brangiai kainuoja. „Šilutės būstas“ stengiasi sudaryti kuo palankesnes sąlygas gyventojams ir siūlo darbus atlikti išsimokėtinai, mokėjimą išdėstant, pavyzdžiui, metams. Bijantiems, kad prasidėjus žiemai bus per daug mokesčių — siūloma už remontus atsiskaityti pasibaigus šildymo sezonui.

„Stengiamės, kad gyventojai nepajustų didelės finansinės naštos, todėl visuomet ieškome abipusio sprendimo. Darbai žiemą — puiki alternatyva norintiems susitvarkyti savo laiptines ir kartu sutaupyti. Kartais sulaukiame priekaištų dėl pasirinktų rangovų, todėl norime priminti, kad gyventojai gali siūlyti ir savo pasirinktas įmones. Jeigu pasiūlys geresnes sąlygas — rinksimės juos“, — teigia „Šilutės būstas“ direktorius Aleksas Kvederis.