2025-04-01 351 Peržiūros
Dalis lankytojų grindų valymo robotą vertina kaip ekspoziciją ir noriai jį fotografuoja.

Kauno Nemuno saloje įsikūręs mokslo populiarinimo muziejus „Mokslo sala“ žengia koja kojon su inovacijomis – čia valymo darbams pasitelktas autonominis grindų valymo robotas. Pažangią technologiją „Mokslo saloje“ įdiegė valymo paslaugų bendrovė „City Service Cleaning“, siekdama užtikrinti švarą, efektyvumą ir pritaikyti modernius sprendimus unikalioje aplinkoje.

Nuolat tobulėja

Inovatyvioje „Mokslo saloje“ švarą užtikrina modernus „Kärcher“ gamybos autonominis grindų valymo robotas „KIRA B 50“.

„Siekiame ne tik atlikti savo tiesiogines pareigas, valyti patalpas, bet prisiderinti ir prie specifinių savo klientų poreikių, ir prie įvaizdžio. Idėja į pagalbą mūsų valymo komandai pasitelkti robotą „Mokslo saloje“ gimė organiškai. Natūralu, kad išskirtiniame objekte, inovacijoms skirtose erdvėse, ir mes savo darbą grindžiame moderniais sprendimais ir technologijomis“, – sako Inga Pocevičienė „City Service Cleaning“ direktorė.

Anot jos, robotas nebuvo įvertintas paslaugų sąnaudose, kuomet įmonė dalyvavo valymo konkurse – inovatyviu sprendimu muziejaus kasdienybę bendrovė papildė savo iniciatyva.

Pagrindinį darbą grindų valymo robotas atlieka nakties metu, o dieną darbuojasi antrajame muziejaus aukšte. Šis darbuotojas valo visas lankytojų erdves – ekspozicinę salę, holus ir koridorius.

Robotui įrengta aptarnavimo stotelė, kurioje jis tas pats pasipildo vandens, jį išsipila, pasikrauna akumuliatorių. Šis valymo įrenginys turi saugumo sertifikatą, leidžiantį dirbti viešose vietose.

„Gamintojai nuolat kuria programų atnaujinimus, tai reiškia, kad robotas nuolat tobulėja – kaip ir kiti mūsų darbuotojai, įgaunantys vis daugiau patirties“, – pasakoja I. Pocevičienė.

Robotas, keičiantis valymo industriją

„Mokslo saloje“, demonstruodamas efektyvumą ir naujos kartos valymo technologijas, darbuojasi „Kärcher“ gamybos autonominis grindų valymo robotas „KIRA B 50“. Tai – vienas pažangiausių šios specifikacijos gaminių rinkoje.

„Šis autonominis robotas gali savarankiškai išvalyti iki 1500 kvadratinių metrų per valandą, dirbti be pertraukų išeiginėmis ir švenčių dienomis, optimizuodamas valymo procesus. Vienas iš jo didžiausių privalumų – paprastas valdymas, nereikalaujantis specifinių techninių įgūdžių. Intuityvi sąsaja leidžia lengvai sukurti valymo maršrutus ir perjungti įrenginį iš autonominio į rankinį režimą“, – sako „Kärcher“ vadovas Lietuvoje Mindaugas Levickas.

„KIRA B 50“ turi dvigubą valymo sistemą – cilindrinis šepetys vienu metu šluoja ir plauna grindis, o integruotas šoninis šepetys užtikrina švarą net sunkiai pasiekiamose vietose.

Kalbėdamas apie robotų saugumą, M. Levickas akcentuoja pažangias navigacijos sistemas: „360 laipsnių aplinkos stebėjimo jutikliai leidžia robotui saugiai judėti net ir intensyvaus eismo zonose, išvengiant kliūčių. Tai ypač svarbu verslams, kuriems būtina užtikrinti sklandžią veiklą be trikdžių.“

Dalyvavo mokymuose

Muziejaus valymui „City Service Cleaning“ suformavo 10 žmonių komandą, kuri iš anksto ruošėsi darbui – dalyvavo specialiuose eksponatų priežiūros mokymuose, kuriuos surengė ekspoziciją sukūrusios ir įdiegusios Lenkijos bendrovės „Trias Avi“ atstovai.

„Visi „Mokslo salos“ eksponatai yra interaktyvūs, turi sensorinius paviršius, specifines dangas, kurias būtina labai atidžiai valyti. Ypatingos priežiūros reikalauja muziejaus šerdimi vadinama šviesų instaliacija, kuri keisdama spalvas ir jų intensyvumą reaguoja į lankytojų priimtus sprendimus prie atskirų eksponatų. Šią instaliaciją valome naudodami specialias priemones, jas suteikė muziejaus ekspozicijos kūrėjai“, – sako I. Pocevičienė.

Anot jos, kruopštumo prireikia valymo darbams ir planetariumo erdvėje, kurioje netrūksta jautrios įrangos ir specifinių paviršių. Iššūkių valytojams kasdien pateikia ir vaikų erdvė su baseinu, ir didžiulis lankytojų srautas, ir baltos muziejaus grindys, ant kurių puikiai matoma kiekviena dulkelė.

Nebijo iššūkių

Anot I. Pocevičienės, nestandartiniai objektai nėra naujiena valytojų komandai. „Neieškome lengvų kelių ir klientų, nebijome prisiimti atsakomybės dirbti sudėtinguose ir netipiniuose objektuose. Nors užtikrinti švarą čia sunkiau, bet ir įdomiau – kasdienybę praturtiname inovatyviais sprendimais, o po to galime džiaugtis rezultatais“, – teigia I. Pocevičienė.

Anot jos, įmonė nuolat ieško sprendimų, kurie palengvintų darbą valymo darbuotojams ir pagerintų teikiamų paslaugų kokybę klientams. Jau antrus metus bendrovė dirba tik su ekologiškomis valymo priemonėmis, ieško kokybiškų valiklių, kurie padėtų susitvarkyti su specifiniais poreikiais.

Tarp įdomiausių projektų, kuriuos įgyvendino „City Service Cleaning“, vadovė įvardina švaros užtikrinimą NATO viršūnių susitikimo metu Vilniuje, „Litexpo“ renginių centre. Tuomet įmonės darbuotojas užkalbino ir savo dėmesiu pamalonino JAV prezidentas Joe Bidenas – besišypsančių pašnekovų nuotrauka apskriejo Lietuvos naujienų portalus.

„Labai įdomus darbas ir sostinės „Twinsbet“ arenoje. Iš vakaro – ledo arena, o kitą dieną jau krepšininkai su šortais laksto. Per naktį ši erdvė yra tiesiog neatpažįstamai pakeičiama, džiaugiamės galėdami prisidėti prie tokios magiškos transformacijos“, – sako I. Pocevičienė.