2025-07-01 99 Peržiūros

Siekdamas apsaugoti gyventojus ir jų turtą nuo netikėtų gedimų, pavojingų situacijų ar net gaisrų, „Mano BŪSTAS“ pradeda vykdyti periodinę elektros sistemų būklės patikrą daugiabučių bendrojo naudojimo patalpose.  

Elektros sistema daugiabučiame name – tai kritiškai svarbi infrastruktūra, nuo kurios priklauso tiek gyventojų saugumas, tiek kasdienis komfortas. Net ir nedideli jos sutrikimai gali sukelti rimtų pasekmių – nuo buitinės technikos gedimų iki pavojingų gaisro židinių. Remiantis Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, apie 15 proc. visų gaisrų kyla būtent dėl netvarkingos arba susidėvėjusios elektros instaliacijos. 

Padeda išvengti nelaimių 

Saugodamas klientus nuo galimų nelaimių, „Mano BŪSTAS“ savo prižiūrimuose daugiabučiuose pradėjo vykdyti periodinę elektros ūkio techninę priežiūrą. Ši veikla nėra formalumas – tai prevencinis darbas, skirtas iš anksto identifikuoti galimas rizikas ir užtikrinti sklandų visos sistemos veikimą. 

„Elektros sistema yra kaip žmogaus kraujotaka – dažnai jos nematome, nejaučiame, bet jei kažkas sutrinka, tai gali sukelti labai rimtas pasekmes visam organizmui, šiuo atveju – visam namui. Elektros sistemų priežiūra – tai ne tik kontaktų suveržimas ar lempučių keitimas. Tai nuoseklus, detalus darbas, kuriame kiekvienas matavimas ar patikra gali padėti užkirsti kelią rimtam incidentui“, – sako „Mano BŪSTO“ Priežiūros grupės vadovas Vidas Balbuckis. 

Techninės priežiūros metu bus atliekama termovizinė kabelių, jungčių ir kitų komponentų apžiūra. Ji leidžia nustatyti, ar nėra perkaitimo zonų, kurios gali kelti trumpųjų jungimų ar gaisro pavojų. Taip pat specialistai apžiūrės ir išvalys elektros skydelius, suverš kontaktus, įvertins šviestuvų, jungiklių veikimą bei tikrins, ar kur nors neliko atviros elektros instaliacijos. Visi rasti neatitikimai bus surašomi defektiniame akte ir pateikiamos rekomendacijas namo bendruomenei.  

Pastebi tai, ko kiti nemato 

V. Balbuckis pabrėžia, kad neretai gyventojams šie darbai atrodo kaip smulkmenos, bet būtent jos gali nulemti labai daug.  

„Gyventojai gali stebėtis, kodėl valome skydelį ar tikriname jungiklį, bet būtent tokios, iš pažiūros nereikšmingos detalės, dažnai lemia, ar sistema veiks saugiai. Mūsų darbas – pastebėti tai, ko kiti nepastebi, ir užbėgti bėdai už akių,“ – pabrėžė „Mano BŪSTO“ Priežiūros grupės vadovas. 

Elektros sistemų patikrinimai ir matavimai atliekami ne tik kaip techninė procedūra. Jie vykdomi remiantis aiškiais teisiniais pagrindais. Pagal Valstybinės energetikos reguliavimo tarnybos (VERT) nurodymus, elektros įrenginių bandymų specifiką, tikrinamų parametrų leidžiamąsias vertes bei matavimų periodiškumą reglamentuoja Elektros įrenginių bandymų normų ir apimties aprašas. Šis dokumentas nustato standartus, kurių laikytis privalo visi atsakingi techninės priežiūros vykdytojai, užtikrinant tinkamą sistemų veikimą ir gyventojų saugumą. 

„Ši priežiūra naudinga ne tik dėl saugumo. Ji padeda išvengti didelių išlaidų ateityje – kai problema jau būna įsisenėjusi ir reikalauja brangaus remonto. Tinkamai prižiūrima elektros sistema tarnauja ilgiau, veikia patikimiau ir leidžia gyventi be rūpesčių,“ – sako V. Balbuckis.