2022-06-21 1969 Peržiūros

Norėdami įsirengti namus, šiomis dienomis susiduriame su dideliu kainų kylimu. Pabrangusios statybų medžiagos ir remonto darbai šiandieną jau nebestebina. Interjero dizainerė Rasa Miliauskaitė ir „Dizainas3D“ įkūrėja dalinasi savo patirtimi.

„Nors nekilnojamo turto kainos kilo ir šie metai nėra vieni geriausių įsigyti būstą, visgi užsakymų šiais metais tikrai yra daugiau nei praeitais“, – teigia R.Miliauskaitė.

Pastebima tendencija, kad daugiausiai šiais metais butus įsigyja jaunos šeimos nuo 23 iki 40 metų amžiaus, kurios turi 1-2 vaikus ir kurios prieš tai nuomavosi būstą.

Kokie interjero dizainai vyrauja šiuo metu?

„Su visais savo būsimais klientais pradedame nuo esminių dalykų tai lūkesčių ir vizijos. Todėl siunčiu anketą su klausimais, kurių dėka galiu daugiau suprasti apie juos, jų poreikius, rutiną ir visą reikiamą informaciją galiu saugoti viename faile ir, žinoma, vėliau galiu palyginti, kaip kito pasirinkimai proceso metu“, – pasakoja R. Miliauskaitė.

Esminis dalykas – biudžetas

„Kadangi projektus tenka įgyvendinti nuo pradžios iki galo, su kainomis jau tenka susipažinti, todėl puikiai žinau, kiek gali kainuoti vieni ar kiti meistrų darbai, medžiagos, apdailos, apšvietimas ir pan. Todėl žinodama biudžetą iškart galiu dėlioti vizualus kurių techniniai sprendimai ar medžiagos atitinka biudžetą.

Pastaruoju metu žmonės pamilo modernią klasiką dėl savo šiuolaikiškai elegantiško jaukumo, šviesių spalvų, natūralių gamtos išteklių derinimo su šiuolaikiškais frezavimais, linijomis, tonuotų ar „flutes” stiklų intregravimo balduose ar duryse. Šis stilius neturi amžiaus, nediktuoja mados, jis jaučiamas savo lengvumu. Na ir žinoma labai populiarus skandinaviškas bei modernus stilius.

Kiekvienas stilius turi charakterį, todėl ir žmogus gyvena tuose namuose kur charakteriai sutampa“, – pabrėžia R. Miliauskaitė.

Šiuo metu ypatingai daug girdime apie medžiagų kainų kilimą. Kaip manote, kodėl tai vyksta?

„Kainos per metus laiko pabrango akivaizdžiai, nereikia būti ekspertu, kad pamatytum pasikeitimus, ypatingai kai tai tuština tavo piniginę.

Pabrango viskas: medis, plytelės, baldinės plokštės, darbų atlikimo kainos, metalai, dažymai, grindys, galėčiau vardinti ir vardinti. Jei praeitais metais apie gegužės mėn. konkreti baldinė plokštė kainavo 45 Eur. už kvadratinį metrą, tai šiai dienai ji kainuoja 65 Eur. už kv. m. Todėl, kai reikia skaičiuoti daug kvadratų turintį būstą, kaina iškyla ženkliai ir atrodo neadekvačiai.

Pradžioje kainos kilo, nes turi kilti, kažkur pakilo atlyginimai, kažkur tiekėjai pakėlė kainas, medžiagos pabrango, vėliau pabrango ir darbai ir galiausiai klientas jaučia visur tik pabrangimus.

Tačiau dabar dėl susiklosčiusios akivaizdžios situacijos visame pasaulyje: pradedant nuo Corona-19 viruso ir pabaigiant karu kaimyninėje šalyje, kainos pakilo dėl žmonėms nesuprantamų priežasčių. Vienas iš pavyzdžių, kodėl turėjo pabrangti plytelės jei jos nieko bendro su karu neturi, juk jos gaminamos kokioje Ispanijoje ar Italijoje? Tačiau jei jiems pasakytų, kaip yra gaminamos keraminės plytelės: tam, kad apdirbtų (degina) keramines plyteles jie naudoja dujas, o dujos pabrango kone dvigubai, todėl kainos natūraliai kyla.

Esu susidūrus su problema, kai klientui gruodžio mėnesį išrinkau grindjuostes su LED įmontuojamu profiliu jose, o balandžio mėnesį atėjus į saloną jų tiesiog nebuvo. Nusistebėjus paklausiau, kodėl taip nutiko, pasirodo jos buvo iš Baltarusijos, todėl išėmė iš gamybos, dėl ko teko ieškotis kitur, na, žinoma, kaina buvo aukštesnė ir laukimo terminas ilgesnis. Lygiai tokia pati situacija ir su medžiu, kai tenka siųstis iš kitų šalių ir terminai užtrunka dvigubai ilgiau nei buvo planuota.

Todėl savo klientams labai rekomenduoju radus gerą kainą – nelaukti ir imti, nes biudžetas ne guminis, o norisi įrengti gražiai ir patogiai“, – pasakoja R. Miliauskaitė.

Kiek laiko dabar trunka butų remontai?

„Viskas priklauso nuo to ar klientas samdosi pavienius darbininkus ar vieną komandą, svarbiausia – „užsiimti eilę“.

Man jau yra nenuostabu, todėl nebetaisau klientų, kai jie pasako savo terminus, kada jie mano, kad įsikels, nes taip tiesiog nebūna. Šiai dienai visi užsikrovę darbais, pradedant meistrais ir baigiant gamyba.

Todėl jei klientas pirmą susitikimo dieną man pasako, jog už 6 mėnesių jis jau gyvens su šeima naujame būste, kai jo namuose dar nėra baigta dalinė apdaila ir nėra išvedžiota rekuperacinė sistema, žinau, kad taip tikrai nebus. Bent per mano darbo patirtį taip nebuvo, mažiausiai įsikėlimas vėluoja vieną mėnesį.

Pastabėjus, kad šiais metais net 87 procentai žmonių savo namus įsirenginėja patys be dizainerio paslaugų, nutariau edukuoti šia tema ir suteikti informacijos tiems, kurie savo namus įsirenginėja patys. Ir viskas tik tam, kad nedarytumėme klaidų, už kurias vėliau gali tekti mokėti antrą kartą. Todėl mielai dalinuosi savo ir ekspertų patarimais apie namų įrengimą savo socialinėje paskyroje Instagram „Dizainas3D“ “, – dalinasi R. Miliauskaitė.