2025-05-08 1958 Peržiūros

Gegužės pradžioje oficialiai prasidėjo vejos pjovimo darbai, kurie tęsis iki pat rugsėjo pabaigos. Šiuo laikotarpiu, kai daugiabučių kiemai vėl pradeda žaliuoti, gyventojai dažnai domisi vejos pjovimo dažnumu, o jų dėmesys natūraliai krypsta į aplinkos priežiūros kokybę.

„Mano BŪSTO“ Valymo padalinio vadovas Neilas Čijunskas sako, kad žolės pjovimo darbai vykdomi pagal iš anksto numatytą grafiką. Pagal standartinį įkainį veja pjaunama kartą per mėnesį, tačiau yra gyventojų, kurie užsisakę dažnesnį aptarnavimą – du kartus per mėnesį.

„Jeigu gyventojai pageidauja dar intensyvesnės priežiūros, jie visada gali kreiptis ir suderinti individualų dažnį. Esame lankstūs ir siekiame prisitaikyti prie individualių poreikių, tad galime užtikrinti tokį pjovimo dažnumą, kokio pageidaus klientai“, – teigia N. Čijunskas.

Vis dėlto kartais gyventojai pastebi, kad po šienavimo darbų veja išlieka netolygi, skiriasi jos aukštis arba kaimyniniame kieme jos vaizdas atrodo kitoks. Žolės. Tokie komentarai dažnai kyla iš lūkesčio matyti idealiai tolygiai nupjautą veją, kokią dažnai matome nedideliame individualaus namo kieme. Tačiau N. Čijunskas sako, kad realybėje ne visuomet prie daugiabučių namų įmanoma preciziškai nupjauti veją ir tam yra keletas objektyvių priežasčių.

„Vejos pjovimo kokybei įtakos turi ne tik darbuotojų darbas ar naudojama technika, bet ir aplinkos sąlygos. Tai nėra dirbtinė danga – natūrali žolė reaguoja į daugybę veiksnių. Vienas didžiausių iššūkių – nelygus reljefas. Duobės, kalneliai, kietosios dangos elementai (šuliniai, akmenys) trukdo vienodai pravažiuoti technikai, todėl pjūvis vietomis skiriasi“, – paaiškina „Mano BŪSTO“ Valymo padalinio vadovas.

Be to, anot N. Čijunsko, skiriasi ir pačios žolės rūšys – kai kur auga tanki, veislinė veja, kitur – šiurkšti pievų augmenija. Net ir nustačius vienodą pjovimo aukštį, rezultatas vizualiai skiriasi. Įtakos turi ir drėgmės bei saulės pasiskirstymas: pavėsyje žolė vešlesnė, saulėkaitoje – retesnė, o po intensyvaus lietaus ar sausros vaizdas gali kisti drastiškai.

Negalima pamiršti ir žmogiškojo faktoriaus – intensyvus judėjimas, pėstieji, priparkuoti automobiliai ar augintinių veikla daro įtaką žolės dygimui. Šie faktoriai taip pat daro įtaką tolygumui, nors pats pjovimo darbas atliktas tvarkingai.

„Mūsų tikslas – užtikrinti ne tik tvarką, bet ir saugumą gyventojams. Kiekvienas kiemas turi savų ypatumų, todėl tikėtis šimtaprocentinio tolygumo visose zonose yra ganėtinai sunku. Vis dėlto, dirbame atsakingai ir nuolat siekiame gerinti rezultatą“, – pabrėžia N. Čijunskas.

Vejos priežiūros darbams „Mano BŪSTO“ komanda naudoja įvairią specializuotą techniką, priklausomai nuo kiemo reljefo ir užstatymo tankumo. Atvirose ir didesnėse erdvėse naudojami traktoriukai leidžia efektyviai apdoroti didesnius plotus, tuo tarpu mažesnėse, sunkiau prieinamose vietose darbui pasitelkiami trimeriai bei žoliapjovės. Šių įrankių derinimas leidžia pasiekti geriausią įmanomą rezultatą, prisitaikant prie kiekvienos aplinkos specifikos.