2022-04-20 991 Peržiūros

Pamatę gatvėje besišypsantį šunį neretai ir patys pradedame galvoti apie gyvūno įsigijimą, tačiau ar susimastome, kad juo reikės rūpintis 10 metų ir daugiau? Artėjančios šuns dienos proga kviečiame būti atsakingais šeimininkais ir prieš naujo šeimos nario atsiradimą sau užduoti esminius, apsisprendimą lemiančius klausimus.

1. Ar tikrai norite šuns ar paprasčiausiai jums būtų smagu jį turėti?

Neretai pasitaiko atvejų, kad šuo namuose atsiranda dėl vaikų prašymo, o suaugusieji nesusimasto, jog vaikai patys šuneliu pasirūpinti tikrai negalės. Atminkite, kad įsigyją gyvūną juo turėsite rūpintis bent 10 metų, tad pirkti šunį vaikams, būtų paprasčiausiai neatsakinga.

2. Ar galėsite pakankamai skirti laiko savo augintiniui?

Jiems reikia ne tik maisto, vandens ir galimybės atlikti gamtinius reikalus, bet ir draugijos bei protinės ir fizinės veiklos, kuri turi būti suteikiama kiekvieną dieną. Šunys nesupranta, ar tai šiandien savaitgalis, ar atostogos ir jūs norite ilgiau pamiegoti ir pabūti ramybėje, tad prieš pirkdami augintinį gerai pagalvokite, ar jis jums netaps našta.

3. Koks šuns charakteris jums būtų priimtiniausias?

Klaidinga manyti, kad šunį reikia rinktis pagal grožį, nes išvaizda nenusako šuns charakterio. Prieš renkantis šunį gerai pagalvokite, kaip jūs leidžiate savo dienas ir laisvalaikį, ar mėgstate ramybę, ar kaip tik jums patinka aktyvios veiklos. Geriausias šuo bus tas, kuris labiausiai atitiks jūsų gyvenimo būdą. Atsakingi veislyno ar prieglaudos darbuotojai jums visuomet padės išsirinkti šunelį, atitinkantį jūsų poreikius.

4. Ar galite skirti papildomų lėšų šuns auginimui?

Šuns įsigijimas nėra vienintelės išlaidos. Jam reikės ir maisto, ir žaislų, o kur dar įvairūs medikamentai, skiepai ar netikėtos medicininės išlaidos bei dresūros pamokos. Šuo taip pat gali apgadinti aplinką kurioje gyvenate, tad jai sutvarkyti piniginė taip pat bus paploninama.

5. Ar dabar yra tinkamas metas šuns įsigijimui?

Jei turite mažų vaikų, siūlome keletą metų palaukti, kol jie paaugs ir supras, kaip tinkamai su augintiniu reikia bendrauti. Jei planuojate susilaukti vaikų, tuomet prieš šuns įsigijimą taip pat vertėtų labai gerai pagalvoti. Dažnai pasitaiko, kad atsiradus vaikui, namuose pradeda paprasčiausiai erzinti šuns pridaroma netvarka, iš lauko atneštas purvas, krentantis kailis, o taip pat nebelieka laiko augintinio protiniams ir fiziniams užsiėmimams.

O jei esate studentas, ar jūsų darbas reikalauja dažnų kelionių į užsienį, patariame luktelti, kol gyvenimas taps sėslesnis ir augintiniui galėsite skirti kokybišką laiką.

6. Kas pasirūpins augintiniu, kai būsite išvykę?

Apsvarstykite, kam paliksite augintinį, kai būsite išvykę. Ar tai bus jūsų giminaičiai, kaimynai, draugai? O gal reikės pasinaudoti šunų viešbučiu, kuris reikalaus nemažai išlaidų. Jei nuspręsite šunį pasiimti su savimi į kelionę įvertinkite tai, jog kelionės išlaidos taip pat bus didesnės.

7. Ar esate pasiruošę gyvūnu rūpintis iki galo?

Gyvūnas nėra daiktas, tad jį įsigiję įsipareigojate, kad rūpinsitės juo iki gyvenimo pabaigos.

Tinkamai įvertinę visus aspektus ir priėmę atsakingą sprendimą patikiname, kad džiaugsitės gyvenimu su ištikimu ir jus besąlygiškai mylinčiu draugu.