2021-10-06 841 Peržiūros

Visą rudenį galime grožėtis besikeičiančiomis gamtos spalvomis. Tačiau rudeniniai lapai vienus šiauliečius džiugina, o kitiems kelia galvos skausmą. Teritorijas tvarkančių įmonių vadovai ramina, jog aplinka yra kruopščiai tvarkoma, o vis labiau rudenėjančiu oru verta ir pasigrožėti.

Kaip pasakoja „Būsto aplinkos“ regiono vadovas Neilas Čijunskas, Šiaulių miestas rudens laikotarpiu tampa labai gražus. Parkai, miesto takai, gatvės bei gyvenamųjų rajonų kiemai yra nudažyti įvairiausiomis ir gražiausiomis spalvomis. Visgi, daugiabučių namų aplinką prižiūrinčios įmonės atstovas teigia, kad ir nors lapai miestui suteikia naujų spalvų, vis dėlto šios įmonės darbuotojai skuba juos tvarkyti.

„Lapai tvarkomi nuolatos ir išvežami kartą per savaitę. Juos darbuotojai surenka į krūvas, o sutartą savaitės dieną atvažiuoja žaliųjų atliekų vežėjai ir juos išveža. Kartais gali pasirodyti, jog kai kuriose teritorijose nukritę medžių lapai netvarkomi, bet taip yra tik dėl to, jog juos ištaršo vėjas. Taip pat verta atkreipti dėmesį į tai, jog pasitaiko ir gyventojų nesąmoningumo, kurie savo augintiniams nedraudžia žaisti surinktose lapų krūvose ir jas išardyti“, – pasakoja N. Čijunskas ir priduria, kad vien per pirmą rudens mėnesį surinkta ir išvežta dvigubai daugiau lapų nei pernai per tą patį laikotarpį.

„Mano BŪSTO“ Šiaulių regiono vadovė Roma Janušonienė sako, kad lapai krenta ir dar kris. Juk vėjas papučia sutvarkytoje teritorijoje ir ji išsyk vėl tampa nešvari.

„Nereikėtų nerimauti, yra grafikai ir vežėjai jais vadovaujasi. Maišai dedami ten, kur vežėjams patogiau privažiuoti. Nereikėtų sukrauti lapų bet kur, būtina laikytis tvarkos.

Antra vertus, mes, lietuviai, esame labai jautrūs dėl idealiai nupjautos žolės, lapų grėbimo ir išvežimo. Tai turbūt mūsų kraujyje, tačiau užsienyje lapai ramiai guli parkuose ir žolynuose, nušluojami būna tik takai. Lapai paliekami gulėti kaip natūrali gamtos dalis.

Dabar oro sąlygos tokios, kad lapai kris turbūt iki Kalėdų. Jei paspaustų šaltukas, susitvarkytume greičiau, bet kol kas dar daug medžių su lapais, tad darbo dar bus daug ir ilgam“, – pasakoja R. Janušonienė.

Svarbu ir tai, jog vis dar atsiranda gyventojų, kurie nusprendžia patys imtis rudeninių darbų ir praleisti laisvą laiką tvarkant lapus. Nors šis gyventojų sprendimas ir gali palengvinti atsakingų darbuotojų darbą, tačiau į šią veiklą gyventojai turi žiūrėti taip pat atsakingai. Surinktus lapus griežtai draudžiama mesti į buitinių atliekų konteinerius ar deginti.