2022-02-23 4808 Peržiūros

Dažnai savo namų neįsivaizduojame be augalų, kurie pagyvina interjerą bei suteikia jaukumo. Tačiau kaip nepasimesti kambarinių gėlių gausybėje ir išsirinkti tuos augalus, kuriems nereikalinga ypatinga priežiūra? Dalijamės kambarinių augalų rūšimis, kurioms nereikės nei tiesioginės saulės šviesos, nei didelės priežiūros.

Sansevjera (Sansevieria)

Tai vis dažniau namuose atsirandantis augalas, kurį vieni vadina uošvienės liežuviu, banginio liežuviu ar laivo bure. Šis kambarinis augalas ne tik lengvai prižiūrimas, bet ir tiks tiems, kurie namuose nori sukurti minimalistinį, bet kartu ir ypatinga stilių. Sensevjera nereikalauja dažno ir gausaus laistymo bei tiesioginės saulės spindulių. Šiam augalui labiausiai tiks rytinė arba vakarinė palangė, o jei sensevjerą nuspręsite laikyti vonios kambaryje, tuomet atminkite, kad jai reikės dar mažesnio vandens kiekio – vos keliasdešimties mililitrų per mėnesį.

Dracena (Dracaena)

Ši gėlė, turinti daugybę siaurų lapelių, mėgsta išsklaidytą dienos šviesą, tačiau tikrai nesuklys įsigiję ir tie, kurių namuose vyrauja šešėlis ir saulė į namus nepatenka. Į palmę panašus augalas puikiai augs rytinėje ar vakarinėje pusėje, o laistymui didelių pastangų taip pat neprireiks. Nors augalas ir kilęs iš atogrąžų klimatu pasižyminčių vietovių, tačiau nemėgsta perlaistymo. Atkreipkite dėmesį, ar vazono lėkštėje nėra užsilikusio vandens pertekliaus ir draceną laistykite tik tada, kai žemė beveik išdžiūvusi.

Kuokštinis chlorofitas (Chlorophytum comosum)

Nors dienos šviesos pilnuose namuose išryškėja kuokštinio chlorofito lapų spalva, tačiau šis augalas puikiai puoš ir tuos namus, kuriuose šviesos pristinga. Storos augalo šaknys puikiai kaupia vandens atsargas, tad jo dažnai laistyti nereikės. Šis augalas ne tik išvaizdus, bet ir naudingas sveikatai. Pasisodinę keletą chlorofito vazonėlių savo namuose turėsite puikų oro filtrą.

Širdžialapis filodendras (Philodendron scandens)

Šis augalas mėgsta šešėlį, tačiau puikiai prisitaikys ir prie tiesioginės saulės spindulių. Šis augalas mėgsta drėgną žemę ir kiekvieną dieną vandeniu apipurškiamus lapus, tačiau priežiūros taisyklės keičiasi priklausomai nuo sezono: vasaros metu augalas reikalaus daugiau drėgmės, o žiemos metu – mažiau. Nors šis augalas ir yra kiek reiklesnis, tačiau jo širdies formos lapai ir vijokliškumas atpirks visas pastangas.

Aglaonema (Aglaonema)

Šis augalas mėgsta šviesesnę vietą, tačiau puikiai prisitaiko ir prie tamsesnių vietų. Svarbu atkreipti dėmesį, kad jo neturėtų pasiekti tiesioginiai saulės spinduliai ir skersvėjis, kurie augalą pražudys. Aroninių šeimos augalų grupei priklausanti kambarinė gėlė mėgsta drėgmę, tad ją reiktų ne tik gerai laistyti, bet ir reguliariai apipurkšti lapus. Augalo žemė visuomet turėtų būti drėgna, kad jis vešėtų ir džiugintų savo nepaprasto grožio lapija.

Avortija (Haworthia)

Pastaruoju metu šis augalas labai išpopuliarėjo. Sukulentinių augalų šeimai priklausanti avortija nereikalaus dažno laistymo ir itin šviesios vietos. Vasarą augalą galima laikyti balkone ar terasoje, tačiau jį būtina saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių ir laistyti negausiai. Visuomet atkreipkite dėmesį, ar vazono padėkliuke nėra užsilikusio vandens ir šaltuoju metų laiku avortiją laistykite tik retkarčiais.

Kalatėja (Calathea)

Kalatėja mėgsta minkštą vandenį, tad ją laistykite nusistovėjusiu ir nekietu vandeniu. Vidurdienio saulės šviesoje laikomo augalo lapų spalva išblunka, tad jį laikykite šešėlyje ir vėsesnėje patalpoje. Nors šis kambarinis augalas ir mėgsta drėgmę, tačiau nepersistenkite. Ant lapų paviršiaus atsiradusios gelsvos ar rudos spalvos dėmės signalizuoja apie augalo perlaistymą, o suglebę lapai – apie vandens trūkumą.