2019-06-05 690 Peržiūros

Kartu su atėjusia vasara įsibėgėja ir atostogų sezonas. Planuojame savaitgalio išvykas, atostogas prie ežero ar egzotiškuose kraštuose. Vis dėlto, planuodami laisvalaikį, turėtume nepamiršti pasirūpinti ir savo turto saugumu, juk ilgapirščiai neatostogauja. Įmonės „Mano sauga“ direktorius Gediminas Jankauskas pataria, kaip vasarą apsaugoti ne tik savo namus, bet ir jame esantį turtą.

Artėja savaitgalis ir daugiabučio ar privataus namo gyventojas ruošiasi kelionei į užsienį. Kokius žingsnius patartumėte atlikti prieš užveriant namų duris?

Pirmiausia, kad ir kaip tai atrodytų paprasta, reiktų pradėti nuo namų langų bei durų, ypač, jei žmonės gyvena daugiabučio pirmajame aukšte, ar nuosavame name, uždarymo. Daugelis yra įsitikinę, jog jei turi duris ir langus – namai jau yra apsaugoti. Taip tikrai nėra. Bet kuriam labiau įgudusiam ilgapirščiui atidaryti duris ar išlaužti paprastą plastikinį langą gali užtrukti vos kelias sekundes. Paprasčiausi užraktai, kartais vadinami buitiniais, tikrai gali apsunkinti jų darbą. Kabliukai ar spynelės – jos veikia išties efektyviai. Žinoma, jeigu žmogus išvažiuoja ir langus uždarė, grotas nuleido ir liko durys, kurios yra šarvuotos ar turinčios papildomų spynų – jos taip pat veikia. Pirmiausia, per jas neįeis bet kuris ilgapirštis, antra, atėjęs rimtas vagis, gal užtruks ne pusę minutės, bet visą minutę, o tai gali turėti įtakos namų turto išsaugojimui.

Ar verta apie planuojamą kelionę pranešti kaimynams?

Taip, jei su kaimynais palaikomi draugiški santykiai, jiems pirmiesiems reikia pranešti apie planuojamą išvyką. Juokaudami kartais sakome, kad kaimynai mato viską: ir ko reikia, ir ko ne. Tačiau, kalbant rimtai, jei kaimynai gali kartais žvilgtelti, o reikalui esant, paskambinti bei pranešti apie įtarimą keliančius asmenis, tai yra labai svarbu ir naudinga. Kad ir kaip banaliai tai skambėtų, tačiau saugi kaimynystė – veikia. Iš savo patirties žinau, jog bendravimas su kaimynais tikrai padeda: tiek laiptinėje, tiek namų kvartale.

Įmonės „Mano sauga“ direktorius Gediminas Jankauskas

Kuo naudingos signalizacijos ir vaizdo stebėjimo kameros?

Jeigu namuose yra signalizacija ir ji funkcionuoja, būtina nepamiršti jos įjungti. Jei vagis įeis ir išgirs signalizacijos garsą, tai kaip greit jis įėjo, taip greit jis ir išeis. Kas šioje situacijoje atbaido ilgapirščius? Kaukianti sirena ir suvokimas, jog bet kuriuo metu gali užklupti apsaugos darbuotojai. Apsauga nėra paslauga, kompensuojanti nuostolius, tačiau ji tikrai gali užtikrinti kuo minimalesnę žalą.

Jei jūsų namo, daugiabučio laiptinės ar kiemo teritorija yra stebima 24 val. per parą, vaizdas kokybiškai matomas net ir tamsiu paros metu, tai ne tik gali padėti atbaidyti potencialius plėšikus, bet net ir įvykus apiplėšimui padėti nustatyti nusikaltėlio tapatybę.

Dar vienas patarimas – netinkamoje vietoje nepalikti akį traukiančių daiktų. Tai gali būti dviratis, paliktas balkone, ar ant palangės padėtas kompiuteris. Nevalia palikti nieko tokio, ką kitas žmogus galėtų pamatyti pro langą, jį išdaužti ir pasiimti paliktą vertingą daiktą. Visi tokie objektai atkreipia dėmesį.