2022-10-25 2288 Peržiūros

Dažnai susiduriame su per dideliu kiekiu drabužių savo spintoje ir klausimu – ką apsirengti šiandien? Norint išspręsti šią problemą jums padės kapsulinė spinta. Kaip susikurti kapsulinę spintą rudeniui patars stilistė Viktorija Jarockienė.

Kas yra kapsulinė spinta?

„Stiliaus kapsulė – tai saujelė kruopščiai atrinktų bazinių drabužių ir aksesuarų, kurie tarpusavyje miksuojami sudaro daugybę skirtingų stilingų derinių. Kapsulėje dažniausiai turime 13-15 vnt. drabužių ir aksesuarų.
Visų kokybė vienodai svarbi – tiek megztuko, tiek rankinės, tiek diržo. Stiliaus kapsulė kalba apie jus, kaip asmenybę – šiuo atveju kasdieniais jūsų deriniais.“

Svarbiausi dalykai, kuriuos reikia žinoti kuriant kapsulinę spintą

„Svarbiausia, prieš ruošiantis įsigyti stiliaus kapsulę, reikėtų tinkamai identifikuoti savo figūros tipą, spalvinį odos tipažą, išskirti savo poreikius, apsibrėžti savo gyvenimo būdą ir finansines galimybes. Atminkite, kad stiliaus kapsulė yra jūsų garderobo bazė, pamatas, ant kurio bus „statomi“ pagrindiniai jūsų deriniai. Tai svarbi – centrinė jūsų spintos dalis, tad atitinkamai šiuos drabužius bei aksesuarus ir dėvėsite dažniausiai. Svarbiausias kriterijus sudarant stiliaus kapsulę turėtų būti kokybė. Kaip sako britų išmintis: „Nesu toks turtingas, kad pirkčiau pigų daiktą.“ Taigi investicijų čia neišvengsite, o jeigu norite suformuoti išties stiprią ir laikui nepavaldžią kapsulę, bet negalite įsigyti visų drabužių ir aksesuarų iš karto – darykite tai laipsniškai, bet užtikrintai. Juk nenorite turėti daikto, kuris jau po pusmečio praras savo formą, suplyš ar išeis iš mados greičiau nei spės nusidėvėti.“

Kokios yra pagrindinės šio sezono rudeninės spalvos?

„Kalbant apie spalvinę stiliaus kapsulės gamą – ji nesikeičia metai iš metų, nepriklausomai nuo mados tendencijų, nuomonės formuotojų ar dizainerių pasirinkimų.
Kapsulė visa savo esme kalba apie paprastumą, suderinamumą ir universalumą. Tad spalvos čia išties ramios, bazinės, bet asmeninėje kapsulėje spalvinė gama bus visada orientuota būtent į jus. Kas tinka jūsų draugei, mamai, seseriai, tikrai nebūtinai tiks ir jums. Tad asmeninės stiliaus kapsulės spalvos pasirenkamos atsižvelgiant į jūsų spalvinį odos tipažą.

Yra 4 pagrindiniai spalviniai tipai:

  • ruduo (šiltų, žemės spalvų, rudų, sodrių spalvų bazė);
  • žiema (šaltų, bet kontrastingų, prigesintų ir intensyvių šaltų spalvų bazė);
  • pavasaris (šiltų, neutralių, gaivių spalvų bazė);
  • vasara (šaltų, prigesintų, pastelinių spalvų bazė).
    Tad žinodami savo spalvinį tipažą – žinosite jums tinkančias bazines spalvas bei jų atspalvius. Tik atminkite, kad absoliučiai kiekviena spalva, išskyrus juodą, gali būti tiek šalta, tiek šilta.“

Kodėl stilius turi rūpėti ne tik moterims, bet ir vyrams?

„Stilius yra asmenybės tąsa – tai tarsi nebylūs žodžiai, kurie apie kiekvieną iš mūsų pasako visą tiesą. Tai, kas jūs esate, kuom tikite, kaip matote pasaulį byloja ir jūsų išorė, tad nuvertinti aprangos galios čia tikrai nevertėtų.
Drabužiai mus įgalina atlikti dalykus, kurių kitu atveju nesugebėtume įveikti – susirasti trokštamą darbą, parodyti save, savo įmonę svarbiame susitikime, sublizgėti pasimatyme, gerai jaustis vakarėlyje ar mėgautis atostogomis. Tinkami drabužiai pabrėžia mūsų subtilų grožį, atspindi mūsų asmenybę, charakterį ir vertybes. Tai didžiulis „ginklas“ mūsų rankose, kuris, jei naudojamas tinkamai, gali padėti siekti tikslų, išreikšti save, pakelti nuotaiką ar priešingai – sugriauti mūsų įvaizdį vos per kelias sekundes. Ne veltui yra sakoma: „Sutinka pagal drabužį, palydi pagal protą.“ Nenuvertinkime išorės – ji atspindi vidų, kuris, kad ir koks turtingas, prastai atrodys treningo, netvarkingų batų ar apspurusių džinsų kontekste. Įvaizdis ir gera savijauta išties glaudžiai susiję ir vienodai svarbu tiek vyrams, tiek moterims.“

Kokius pagrindinius bazinius drabužius turi turėti moterys ir vyrai šiam rudens sezonui?

Moteriškos rudens kapsulės sudėtis:

  1. Kelnių kostiumas arba kokybiškas švarkas ir prie jo derančios vienspalvės kelnės;
  2. Pora kokybiškų megztukų – kardiganas, apvalios iškirptės, V formos iškirptės megztinis ir/ar šiltas golfas;
  3. Kokybiškas satino sijonas, megztas arba pieštuko formos, A formos sijonas, susiaučiamo tipo sijonas;
  4. Kokybiški mėlyni džinsai. Ne naujausių tendencijų, tiesiog idealiai tinkantys jūsų figūrai.
  5. Balti kokybiški marškiniai. Labai rekomenduoju rinktis modernų kirpimą (ne prigludusius ar įliemenuotus – tai jau atgyvena), bet laisvesnio, oversize modelio. Tai jums suteiks daugiau stilizavimo galimybių, toks drabužis taps tvaresniu ir universalesniu.
  6. Džinsiniai marškiniai – tinkami ir penktadieniui ofise, ir laisvalaikiui. Suteikia deriniams nerūpestingumo, išlaikydami stilių ir aktualumą.
  7. Rudeniui-žiemai megzta suknelė arba megztas kostiumėlis. Labai svarbi yra jo sudėtis – rinkitės tokį, kuris turi merino, alpakos vilnos, moheros ar net kašmyro. Tokie audiniai yra ilgaamžiškesni ir atrodo prabangiau. Labai svarbu šioje vietoje pasirinkti tinkamą priežiūrą – rankinis skalbimas, vilnos burbuliukų surinkėjas, drabužių lankstymas (nekabinti ant kietų pakabų).
  8. Paltas/lietpaltis (priklausomai nuo šaltojo sezono laiko, jei rudenį – lietpaltis, jei jau žiema – vilnonis paltas). Čia išties labai svarbu investuoti į kokybę. Rinkitės klasikinio kirpimo, puikios sudėties – vilna, kašmyras, mohera, alpaka turėtų sudaryti 70-100% palto audinio sudėties. Atkreipkite dėmesį į palto spalvą – ji turi puikiai derėti, papildyti jūsų kapsulės drabužius, o ne kontrastuoti ir taip iškristi iš konteksto. Palto modelį ir spalvą pasirinkite atsižvelgdami tik į savo spalvinį odos tipažą ir figūrą, ne į tendencijas.
  9. Šilta pūkinė striukė. Šiuo metu itin madingos, tačiau jau visiškai klasika tapusios stambiai dygsniuotos striukės. Rinkitės laisvesnę, ne visiškai prigludusio modelio, bazinės spalvos (kupranugario vilnos spalvos, kreminę, juodą, rudą ar samaninę). Beveik visiems figūros tipams tinkamos susiaučiamo tipo ilgesnės striukės-paltukai, kurios atrodo moderniai ir kartu yra universalios, nes puikiai stilizuojamos tiek su įvairių kirpimų kelnėmis, tiek ir su sijonais bei suknelėmis.
  10. Aulinukai, loaferiai. Rinkitės modernaus modelio, lygios odos, bazinės spalvos – juodus, camel, rudus. Patys universaliausi būtų chelsea stiliaus aulinukai ar masyvesnio rantyto pado auliniai. Rinkitės minimalistiškus, be papildomos furnitūros, detalių –tokių kaip kniedės, blizgučiai, perliukai, krokodilo odos imitacija ar kitos spalvos odos įsiuvai.
  11. Klasikinio modelio balti kedai. Masyvesnio pado kedus galėsite avėti net iki pat šalčių jei tik įsigysite juos pusę dydžio didesnius ir stilizuosite su šiltomis puskojinėmis arba įklosite paduko pašiltinimą.
  12. Pora kokybiškų odinių diržų. Rekomenduoju juodą ir rudą. Rinkitės labiausiai tinkantį jūsų figūrai. O taip diržai irgi priklauso nuo jūsų figūros tipo! Jeigu esate aukšta – rinkitės vidutinio pločio ir platesnius diržus, jeigu smulkaus sudėjimo arba obuolio formos figūros moteris – rinkitės vidutinio pločio ar siauresnius diržus su delikatesnėmis sagtimis, mažiau ryškia furnitūra. Diržo furnitūra yra išties svarbi. Ji neturėtų būti itin blizgi, masyvi. Universaliausi bus lygios odos diržai. Atkreipkite dėmesį į įdomesnes sagtis, ar net dabar populiarius diržus su ne visiškai tipiškomis sagtimis, kuriuos galima stilizuoti skirtingais būdais (perkišti, apsukti ir t.t.).
  13. Keletas modernios klasikos papuošalų – auskarų pora, kaklo grandinėlės ar žiedai –priklausomai nuo jūsų figūros tipo, charakterio ir patogumo dėvėti juos darbe. Nesirinkite itin minimalistinių smulkučių grandinėlių ir visiškai „nematomų“ auskarų. Tokie papuošalai gal jums ir emociškai brangūs, bet stiliui jie neprideda jokio svorio ir prieskonio. Bazinė jūsų spintos kapsulė yra rami ir klasikinė, tačiau papuošalai turėtų ją pagyvinti ir suteikti šarmo, o ne pranykti drabužiuose po paltais ir striukėmis.
  14. Geros kokybės klasikinės formos rankinė. Parankiausios spalvos vėlgi bazinės. Pagrindinės, dažniausiai dėvimos rankinės oda turėtų būti patvari ir nelepi – tad venkite ėriuko, veršiuko odų (jos itin plonos ir rankinės kampukai jose nukenčia greičiausiai). Jeigu visgi nuspręsite pasirinkti plonesnės odos rankinę, atkreipkite dėmesį į rankinės dugną – jis turėtų būti padengtas specialia furnitūra-kojelėmis , apsaugančiomis dugną nuo trinties ir dėvėjimosi. Pati patvariausia oda pagrindinei jūsų rankinei yra saffiano, grublėta (angl. Grained) oda. Jos atsparios vandeniui ir įbrėžimams.
  15. Skrybėlė/kepurė ir šalikas. Atsižvelkite į savo stilių ir gyvenimo būdą. Nėra nieko blogiau negu aklai nukopijuotas tariamai madingas įvaizdis. Asmeninio stiliaus kūrimas yra daug daugiau nei mada – tai požiūris į pasaulį per jūsų asmeninę prizmę. Tad jeigu esate mama ir jūsų didžioji dalis dienos apsiriboja buitimi ir automobilio bei namų erdve, akivaizdu, kad megzta kepurė ar beisbolo kepuraitė daug labiau atspindės jūsų gyvenimo būdą nei labai graži, bet labai iš konteksto iškrentanti ir jus nepatogiai jaustis priverčianti skrybėlė.

Vyriškos kapsulės sudėtis:

  1. Džinsai. Modernaus kirpimo – platesni, ne aptempto (angl. skinny) modelio, neplėšyti, nedurstyti iš kelių spalvų. Paprasti, bet itin kokybiški storo audinio džinsai. Tokie randami tik specializuotose džinsų parduotuvėse.
  2. Modernaus kirpimo vienspalvės klasikinės kelnės. Gali būti trumpinto modelio, plačios. Nesirinkite itin siaurų, languotų trumpintų kelnių – tokios jau išties atgyvena. Labiau tendencijas sekantiems vaikinams rekomenduoju rinktis plačias kargo stiliaus kelnes.
  3. Kokybiškas vilnos švarkas. Gali būti smulkiai languotas, ilgesnio ir laisvesnio modelio. Trumpi, itin prigludę jau nebemadingi.
  4. Laisvo modelio vienspalvis kardiganas, golfas ir apvalios iškirptės megztinis.
  5. Kokybiški balti ir melsvi/khaki/juodi/tamsiai mėlyni/eiliuoti marškiniai. Derinkite su kardiganu, megztukais, o kai reikia itin pasitempti ir „atstovėti“ smart casual aplinkoje – su švarku.
  6. Klasikinio modelio vienspalviai odiniai kedai. Labai svarbi jų priežiūra – tokie kedai turi būti plaunami reguliariai ir su tam skirtomis priemonėmis.
  7. Pora kokybiškų odinių diržų. Rekomenduoju juodą ir rudą.
  8. Auliniai batai. Universalaus modelio (pvz chelsea) arba grubesnio pado (gali būti suvarstomi) aulinukai.
  9. Džinsiniai marškiniai arba laisvalaikio tipo storesnės medžiagos (vilnos arba storesnės medvilnės) sportiniai vienspalviai arba languoti marškiniai.
  10. Paprasti balti marškinėliai. Derinti po švarkais, kardiganu, megztiniais, o palikus atsegtus tarsi švarką – ir po storesniais marškiniais.
  11. Vienspalvis džemperis. Tomis dienomis kai norisi ir galima sau leisti mažiau oficialumo, derinti su klasikiniais marškiniais, golfu arba paprastais baltais medvilnės marškinėliais.
  12. Dygsniuota striukė. Atvėsus – storesnė žūkinė striukė.
  13. Pūsta laisvesnio modelio pūkinė liemenė. Galima derinti sluoksniuojant – vilktis net ant plonesnės striukės ar vilnonio švarko. Modernios klasikos pavyzdys, kur klasikinį stilių puikai papildo ir stilistiškai „išlaisvina“ sportinis stilius.
  14. Vilnonė beanie stiliaus kepurė + šalikas. Šaliko ir kepurės spalvos nebūtinai turi sutapti – gali būti akcentinės ir ryškios.

Stilingo ir jaukaus rudens!
Daugiau informacijos rasite Viktorijos Jarockienės internetiniame puslapyje: www.naujatu.lt