2019-10-30 157 Peržiūros

Kaip ir kiekvienais metais pirmosiomis lapkričio dienomis automobilių servisus užplūsta gyventojai, kuriems tenka pralaukti ne tik ilgas eiles, bet ir už reikalingas paslaugas sumokėti nemažus pinigus. „Kalba Klaipėda“ nutarė palyginti skirtingų automobilių servisų kainas, kurių jie prašo už padangų keitimą.

Kainos svyruoja

„Kalba Klaipėda“ praėjusios savaitės pabaigoje paskambino į 5 Klaipėdoje veikiančius automobilių servisus ir pasiteiravo, už kokią kainą jie vykdo padangų keitimo darbus. Daugiausia kartų pasitaikęs kainos pasiūlymas siekė nuo 20 iki 30 eurų, priklausomai nuo padangų dydžio ir nuo to, ar automobilio ratų ratlankiai yra lieti ar geležiniai.

„Autobaltva“ automobilių servise, įsikūrusiame Šilutės plente, už padangų pakeitimą prašoma 24 ir 28 eurų suma, priklausomai nuo ratų dydžio. Panašios sumos jūsų gali paprašyti ir „Autovelna“  autoservise,  Birutės gatvėje ­– 24 eurų už 16 dydžio padangas ir 30 eurų už 17 dydžio padangų keitimą.

„Kidema“ automobilių remonto dirbtuvėse, esančiose Minijos gatvėje, 16 dydžio padangų lietais ratlankiais keitimas gali atsieiti 28, 17 dydžio ­– 32 eurus. Jei ratlankiai paprasti, darbū kaina šiek tiek mažesnė – nuo 22 eurų.

O štai mažiausią kainą už pakeistas padangas galite sumokėti „Valpavitoje“ Šilutės plente bei „Autobose“ Liepų gatvėje. Pirmajame už pakeistas automobilio padangas  prašoma nuo 18 iki 20 eurų. Antrajame ­– 20 eurų.

Aplinkosaugininkai prašo sąmoningumo

Automobilių padangų keitimo metu aplinkosaugininkai tikisi vairuotojų ir automobilių savininkų sąmoningumo. Kiekvienais metais atsiranda gyventojų, nepasirūpinančių tinkamu nebereikalingų padangų likvidavimu. Po padangų keitimo sezono daug padangų aptinkama ne tik greta miškų takelių, bet ir šalia buitinių atliekų konteinerių.

Už tokius ir panašius gamtai kenkiančius veiksmus neatsakingiems gyventojams gresia nuo 30 iki 90 eurų bauda už kiekvieną padangą, o už aplinkai padarytą žalą gali tekti papildomai susimokėti dar 44 eurų dydžio sumą.

Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.