2019-10-31 288 Peržiūros

Kaip ir kiekvienais metais pirmosiomis lapkričio dienomis automobilių servisus užplūsta gyventojai, kuriems tenka pralaukti ne tik ilgas eiles, bet ir už reikalingas paslaugas sumokėti nemažus pinigus. „Kalba Šiauliai“ nutarė palyginti skirtingų automobilių servisų kainas, kurių jie prašo už padangų keitimą.

Kainos svyruoja

„Kalba Šiauliai“ praėjusios savaitės pabaigoje paskambino į 5 Šiauliuose veikiančius automobilių servisus ir pasiteiravo, už kokią kainą jie vykdo padangų keitimo darbus. Daugiausia kartų pasitaikęs kainos pasiūlymas siekė nuo 20 iki 30 eurų, priklausomai nuo padangų dydžio ir nuo to, automobilių ratų ratlankiai yra lieti ar geležiniai.

„Polingė“ automobilių servise, įsikūrusiame Pailių gatvėje, už padangų pakeitimą prašoma 24 eurų. Panašios sumos jūsų gali paprašyti ir „2U“  autoservise,  Serbentų gatvėje ­– 24 eurų už 16 dydžio lietų ratų padangas ir 28 eurų už 17 dydžio padangų keitimą. Į šią sumą nėra įskaičiuoti padangų svareliai.

Tiesos gatvėje esančiose automobilių remonto dirbtuvėse, padangas galite pasikeisti už bemaž mažiausią girdėtą kainą. Už lietų ratų padangas kartu su svareliais čia prašoma 25 eurai, nepriklausomai ar tai 16 ar 17 dydžio padangos.

O štai didžiausią kainą už pakeistas padangas iš visų mūsų skambintų vietų galite sumokėti „Šiaulių Altas“ Pramonės gatvėje bei „Melga“ Dubijos gatvėje. Pirmajame už pakeistas automobilio padangas  prašoma nuo 28 iki 34 eurų. Antrajame ­– nuo 32 iki 36 eurų.

Aplinkosaugininkai prašo sąmoningumo

Automobilių padangų keitimo metu aplinkosaugininkai tikisi vairuotojų ir automobilių savininkų sąmoningumo. Kiekvienais metais atsiranda gyventojų, nepasirūpinančių tinkamu nebereikalingų padangų likvidavimu. Po padangų keitimo sezono daug padangų aptinkama ne tik greta miškų takelių, bet ir šalia buitinių atliekų konteinerių.

Už tokius ir panašius gamtai kenkiančius veiksmus neatsakingiems gyventojams gresia nuo 30 iki 90 eurų bauda už kiekvieną padangą, o už aplinkai padarytą žalą gali tekti papildomai susimokėti dar 44 eurų dydžio sumą.

Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios turi būti priimamos nemokamai.

Visi padangų pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama.