2019-12-01 220 Peržiūros
Klaipėdos eglutė (Karolio Bakūno nuotr.)

Šeštadienį daugumoje Lietuvos miestų buvo atskleista paslaptis – kaipgi šiais metais atrodys jų Kalėdinės eglutės. Nors nuo Klaipėdos eglutės įžiebimo šventės praėjo vos kelios dienos, gyventojai jau spėjo šiųmetę Klaipėdos miesto eglę įtraukti į gražiausių sąrašo viršūnę. Visgi, kiek Klaipėdos miestui šiais metais kainavo pasiruošimas šventėms?

Suma – kuklesnė nei pernai

Šiais metais miesto šventiniam papuošimui Klaipėdos miesto savivaldybė skyrė 190 tūkst. eurų, kuomet pernai ši suma siekė net  286 500 eurų. 2018-aisiais ši suma buvo didesnė, nes buvo nuspręsta įsigyti naujus miesto papuošimus, taip pat kainavo šventinės zonos įrengimas: Atgimimo aikštėje buvo įkurta 100-o gyvų eglučių alėja ir speciali šventinė iliuminacija.

Šiemet Atgimimo aikštėje eglutės nebus (miesto netenkino verslininkų pasiūlyta kaina už dirbtinę eglę ir jos papuošimą). Sutaupyti pinigai bus skirti miesto papuošimui. Ant apšvietimo atramų nuo Statybininkų prospekto iki Taikos prospekte esančio prekybos centro BIG ir nuo Šiaurės prospekto iki ligoninių miestelio Liepojos gatvėje bus iškabinta 256 papuošimais daugiau nei pernai, jie drieksis nuo Statybininkų prospekto iki Taikos prospekte esančio prekybos centro BIG, taip pat nuo Šiaurės prospekto iki ligoninių miestelio Liepojos gatvėje. Iš viso gatvėse sužibs daugiau nei 1,2 tūkst. kalėdinių dekoracijų.

Naujas akcentas – ledo čiuožykla

Pagrindinę miesto eglę, įžiebtą praėjusį šeštadienį Teatro aikštėje, šiais, kaip ir ankstesniais metais, padovanojo žmonės, ją užauginę savo sodyboje. Pagrindinės miesto Kalėdų eglės įžiebimo renginį organizuoja VšĮ „Klaipėdos šventės“, laimėjusi savivaldybės skelbtą konkursą dėl kalėdinių – naujametinių renginių Klaipėdoje organizavimo.

Išskirtinis ir bene laukiamiausias šių metų kalėdinis projektas mieste – atvira ledo čiuožykla. VšĮ „Klaipėdos šventės“ žada, kad  ja klaipėdiečiai  galės džiaugtis visą šventinį laikotarpį.

Dar lapkritį vykusioje spaudos konferencijoje „Klaipėdos švenčių“ Kalėdų projektų vadovė Dalia Grikšaitė teigė, jog  mintis Teatro aikštėje padaryti ledo čiuožyklą buvo gvildenama dvejus metus. Pasak „Klaipėdos švenčių“ direktoriuaus Romando Žiubrio, ledo aikštelė šioje aikštėje taps tikru iššūkiu., nes išpiltas ledas Teatro aikštėje būtų sukėlęs nepatogumų dėl vietos Kalėdų eglutės įžiebimo šventėje, taigi, ledas bus įrenginėjamas jau ateinantį savaitgalį.

„Po eglės įžiebimo turėsime nuardyti dalį jau surinktos įrangos, girliandų, reikės kelias dienas pilti smėlį, išlyginti pagrindą. Čiuožyklos matmenys bus apie 20 ir 15 metrų. Be to, bus kilpa, kuria bus galima apčiuožti Taravos Anikės fontaną. Mūsų partneriai instaliuos šaldymo įrangą. Po to bus įrengta infrastruktūra, terasos, kurios palengvins žmonėms kelią iki ledo“, – apie ledo  įrengimą pasakoja R. Žiubrys.

Ledo aikštelė bus pritaikyta čiuožinėti jau gruodžio 7 dieną. Klaipėdiečiai galės čiuožti už simbolinį 1 ar 2 eurų mokestį, tiesa, bus imamas ir apie 5 eurų mokestis už pačiūžų priežiūrą. Vienos sesijos metu, trunkančios apie valandą, čiuožti galės iki 30 žmonių.