2020-06-19 352 Peržiūros

Nesvarbu, esate klaipėdietis ar prie jūros atostogoms užsukęs svečias – skani vakarienė su draugais ar mylimuoju pradžiugina kiekvieną. „Kalba Klaipėda“ nusprendė pasiūlyti net 20 maisto vietų, kuriose galėsite pasimėgauti ne tik skaniu maistu bet ir jaukia aplinka.

Monai

Tai namus primenanti erdvė, skirta greitiems bet subtiliems pietums, stilingai vakarienei, ypatingai šventei ar tiesiog naujų skonių atradimui.Tai geriausias restoranas uostamietyje, sulaukęs puikaus įvertinimo ne tik Lietuvoje (2018 m. geriausių Lietuvos restoranų 30-uke užėmė 2 vietą), bet ir Baltijos šalyse (15 vieta Baltijos šalyse „White Guide“ vertinimu). Maistas čia gaminamas atsižvelgaint į metų laikus, eksperimentuojant su skoniais, tekstūromis bei spalvomis. Restorano svečius džiugins ne tik maistas, bet ir aplinka – lankytojus ir virtuvės meistrus skiria tik stiklinė pertvara. Išskirtinis aptarnavimas, šefo kūrybinis potencialas ir subtili elegancija lėkštėse – visa tai sukuria išskirtinę patirtį šiame restorane.

Adresas: Liepų g. 4, Klaipėda

Momo Grill

Vienas geriausių uostamiesčio restoranų, jau trejus metus iš eilės patenkančių ir į šalies geriausiųjų 30-uką (2018 m. užėmė 16 vietą). „Momo Grill“ yra žinomo virtuvės meistro Vytauto Samavičiaus ant grotelių keptos mėsos patiekalų restoranas, tačiau čia skaniai pavalgys ir žuvies mėgėjai. Pagrindinis „Momo Grill“ meniu yra nedidelis, tačiau kiekvienas patiekalas yra išieškotas ir vertas dėmesio. Kasdien šiame restorane galima ragauti dienos ypatingąjį – tai patiekalas, kuris priklauso nuo to, kokį laimikį sužvejoja tiekėjai ar kokia ypatinga mėsa tą dieną atkeliauja į restoraną.

Adresas: Liepų g. 20, Klaipėda

Meridianas

1948 m. Suomijoje pastatyta barkentina „Meridianas“ dvidešimt metų plaukiojo jūromis kaip mokomasis burlaivis bei tarnavo ugdant būsimuosius jūreivius ir kapitonus. 2012-aisiais „Meridianas“ buvo išgelbėtas nuo sunykimo, iš nauji įrengtas ir jame buv atidarytas restoranas. Šiandien „Meridianas“ yra neatsiejama Klaipėdos miesto kraštovaizdžio dalimi bei uostamiesčio simboliu. Pagrindinėje restorano salėje įrengtos stiklinės grindys, po kuriomis matyti išsaugotos senosios laivo medinės konstrukcijos. Tai puiki proga papietauti ar pavakarieniauti kartu išgirstant ir išskirtinę laivo istoriją.

Susipažinti su restorano meniu bei rezervuoti vietas galima čia >>

Adresas: kairioji Danės upės krantinė, Klaipėda

Stora antis

Vienas iš geriausiai miesto svečių vertinamas restoranas bei apartamentų viešbutis, įsikūręs Klaipėdos senamiesčio širdyje. Pro „Storos Anties“ apartamentų langus atsiveria vaizdai į Danės upę, istorinį burlaivį „Meridianas“ ir senamiestį. Vos už 50 metrų nuo apartamentų esančiame XIX a. pastate įsikūręs gurmanų restoranas „Stora Antis“, kuriame patiekiami Rytų Europos patiekalai. Kaip teigia patys šeimininkai, šis restorinas truputį panašus į antikvarinę parduotuvę, šiek tiek į muziejų, truputį į estrados žvaigždžių, politikų ir verslininkų klubą. Bet svarbiausia čia kokybiška virtuvė. Ši vieta patiks visiems, ieškantiems jaukumo ir subtilumo.

Adresas: Tiltų g. 6, Klaipėda

Friedricho pasažas

Klaipėdiečių ir miestų svečių pelnytai tituluojamas kone jaukiausiu ir savitą aurą turinčiu traukos centru Lietuvos pajūryje. Čia laukiamas kiekvienas, užsukęs puodelio kavos, verslo pietų ar vakarienės draugų kompanijoje. Ši unikali vieta atspindi didžiausiose Europos sostinėse gają tradiciją paversti ištisas gatveles galerijomis, vienoje erdvėje apjungiančiomis jaukias kavines, restoranus, stilingas parduotuvėles, svečių namus. 2006 m. duris atvėrusiam pasažui suteiktas Friedricho vardas – istorinei asmenybei, Prūsijos karaliui Friedrichui Viljamui III, rezidavusiam Klaipėdoje karo su Napaleonu metu, atminti. Čia rasite kavos ir likerio namus, piceriją, restoraną, „Trapiche Steakhouse“ restoraną, vyninę, smuklę, ajurvedinių masažų saloną, žaliąją vaistinę, svečių namus.

Adresas: Tiltų g. 26A, Klaipėda

Vivalavita

Tai – restoranas, įsikūręs 70 metrų aukštyje, „Amberton Hotel Klaipėda“ viešbučio K-centro 20 aukšte. Šio „lounge“ tipo restorano svečiai gali mėgautis ne tik plačiu egzotiškų patiekalų pasirinkimu ir dideliu kokteilių asortimentu, bet ir nuostabia Kuršių nerijos, uosto bei Baltijos jūros panorama.

Maisto gaminimas čia taip pat tampa dėmesį prikaustančiu reginiu, kadangi restorane patiekalai ruošiami atviroje virtuvėje. Be to, čia vienintelė vieta visoje Klaipėdoje, kur lankytojams patiekiami krokodilienos kepsniai.

Adresas: Naujojo Sodo g. 1A, Klaipėda.

„Ateik ateik“ paplūdimio baras

Būsiu saulės, vėjų, audrų ir Tavo gyvenimo dalimi. Čia visada lauksiu į gimtąjį miestą atplaukiančių laivų, matysiu besikeičiančią Jūra, seksiu metų laikus, švęsiu gyvenimą su šeima ir draugais leidžiantis saulei, šviesų prieblandoje. Šoksiu kartu su Tavo pėdomis skambant Jazzo, fanko, rokenrolo garsams. Net esant audrai ar lietui aš būsiu čia ir įkvėpsiu Tave rytojui.

Adresas: Vėtros g. 8, Klaipėda

Meat Lovers

Kiekvienas mėsos mylėtojas čia suras savo antrus namus – kepsniai, mėsainiai, alus, muzika. Ir, žinoma, hipnotizuojantis marių vaizdas vertas milijono!

Adresas: Danės g. 1, Klaipėda.

10 tiltų

Jauki kavinė, esanti pačioje Klaipėdos senamiesčio širdyje, ties Tiltų ir Turgaus gatvių sankryža. Platus kavos asortimentas, išskirtinis interjeras ir malonus aptarnavimas privers atsipalaiduoti ir pabūti čia ilgiau negu planavote.

Adresas: Herkaus Manto g. 19, Klaipėda.

XII

Iki 360 laipsnių prasiplėtęs akiratis, leidžiantis visą Klaipėdą matyti kaip ant delno, ir prieš akis ant karštų anglių ruošiami grilio patiekalai. Restoranas esantis „Amberton Hotel Klaipėda“ viešbučio pagrindinio korpuso dvyliktame aukšte.

Restorane yra atvira virtuvė, tad svečiai gali stebėti, kaip jiems kuriamas maistas ant karštų anglių. Ypatingą atmosferą restorane kuria ne tik autentiškas restorano interjeras, kuriame dominuoja vario, medžio bei odos detalės, bet ir saksofono melodijos, kiekvieną ketvirtadienį ir penktadienį pamaloninančios svečių vakarus.

Adresas: Naujoji Sodo g. 1, Klaipėda.

Bhouse

„Švyturys Brewery“

Rekonstruota „Švyturys Brewery“ alaus darykla – nauja kultūros erdvė Klaipėdos senamiestyje. Uostamiesčio širdyje įsikūrusi kraftinio alaus darykla savo istoriją skaičiuoja nuo 1784 m. Atvirumu alsuojanti darykla kviečia lankytojus sudalyvauti ekskursijose su degustacijomis, pasivaikščioti po moderniausias šių laikų technologijas naudojančias gamybines patalpas, apžiūrėti su Lietuvos gyventojų pagalba surinktą šio krašto aludarystės istorijos, siekiančios viduramžius, ekspoziciją, bei susipažinti su aludarystės procesais.

„Švyturys Bhouse“

Vos už stiklinės pertvaros nuo gamybinių alaus daryklos patalpų yra įsikūręs unikalus gastrobaras „Švyturys Bhouse“. Išskirtinio stiliaus erdvėse susijungia gyvos muzikos koncertai ir ypatinga atmosfera alsuojantys renginiai, o traukinių stoties tvarkaraštį primenantį gėrimų meniu papildo idealiai prie jo talentingo šefo pritaikyti patiekalai.

Adresas: Kulių Vartų g. 7, Klaipėda.

Coco Restobar

Dangės krantinėje įsikūręs azijietiškų ir europietiškų patiekalų restoranas “Coco” jau yra tapęs vietinę įžymybe.  Vietos išskirtinumas “Coco” patrauklus įvairiems skoniams – mėgstantiems aštrų maistą, vegetarams ar mėsainių gerbėjams.

Adresas: Žvejų g. 10, Klaipėda.

Biblioteka Grill

Restoranas „Biblioteka Grill“ – elegantiška bei jauki aplinka, profesionalus aptarnavimas ir gardūs patiekalai. Talentingi virtuvės šefai, prisitaikantys prie besikeičiančių metų laikų, stebins gardžiais, nuolat besikeičiančiais patiekalais, malonus aptarnavimas suteiks jaukumo ir ramybės jausmą.
Ruošiami pobūviai, šventinės vakarienės, banketai, furšetai, maistas išsinešimui, priimamos rezervacijos. Restorane laukiami visi, dievinantys gerą maistą bei komfortą ir jaukumą.

Adresas: Galinio pylimo g. 16, Klaipėda.

Skandalas

Restoranas „Skandalas“ (steak & seafood) – vienas iš populiariausių ir ilgiausiai gyvuojančių restoranų Klaipėdoje džiugina savo išskirtine virtuve ir malonia atmosfera jau nuo 1996-ųjų. Legendiniai brandintos jautienos didkepsniai ir rafinuoti jūros gėrybių skoniai derinami prie someljė atrinktų vynų kolekcijos, o šviežutėlių austrių sezonas restorane trunka visus metus. Paryžiaus mados tendencijų įkvėptas atnaujintas interjeras ir savaitgalio vakarais skambanti gyva muzika.

Adresas: I. Kanto g. 44, Klaipėda.

Achtung Baby

Daug vyno, šiek tiek alaus ir kitų gėrimų; sūris, alyvuogės, charcuterie, paštetai ir terinai, austrės penktadieniais (sezono metu), salotos, viena kita sriuba, jerk chicken, burgeris ir pica, jautienos dešrelės vyne, troškinys, pora desertų, lazy bastard; ragavimai, skanavimai, žaidimai, eksperimentai virtuvėje, pasta time, sūrio turgus, vyno meditacijos, skonio festivaliai, vakarojimai, skanus kinas, svečias virtuvėje, vyno dieta, bubble fiesta ir t.t.

Adresas: Aukštoji g. 3, Klaipėda.

Baltas ruonis

Baltas Ruonis savo pristato kaip šeimos restoraną prie jūros. Čia dirba komanda žmonių, mylinčių savo darbą ir norinčių kurti šventę bei šiltą atostogų atmosferą lankytojams.

Adresas: Vėtros g. 8, Melragė, Klaipėda

Michaelson boutique restobar

„Michaelson boutique restobaras” – gurmanų oazė į kurią kviečiame pas mus viešinčius svečius, miesto gyventojus ir lankytojus, norinčius pasimėgauti puikiai subalansuotais pusryčiais, šaltais ir karštais užkandžiais bei patiekalais, išskirtiniais gėrimais. Garantuojame  privatumą ir pažadame Jus nustebinti maloniomis akimirkomis, įspūdingomis patirtimis. Atsikvėpkite, besigrožėdami laiko tėkme Dangės upėje… Kviečiame mėgautis emocijomis.

Adresas: Žvejų g. 18 A, Klaipėda