2022-08-25 5485 Peržiūros

Renkantis naudotą automobilį svarbu atkreipti dėmesį į tam tikrus aspektus, kurie padės lengviau apsispręsti, o ateityje neteks gailėtis priimtu sprendimu. Kokius automobilius dažniausiai renkasi mažesnių ir didesnių miestų gyventojai bei kokios dažniausios klaidos perkant naudotą automobilį pasakoja Autoplius.lt atstovas Artūras Mizeras.

Kokių markių automobiliai yra geriausi naudotų automobilių rinkoje?

Kiekvienas automobilio vairuotojas į šį klausimą tikriausiai galėtų atsakyti skirtingai, skiriasi kiekvieno skonis, galimybės, poreikiai. Renkantis naudotą automobilį pirmiausiai reikėtų įvertinti pastaruosius – kiek žmonių paprastai juo keliaus, ar pakaks bagažinės talpos, ar planuojamos tolimesnės kelionės, o gal kaip tik važinėjama bus tik mieste. Tuomet rasti balansą tarp skirtingų modelių siūlomo komforto, prestižinių savybių bei galimo automobiliui skirti biudžeto. Vertinant kainą nepamiršti įvertinti ir papildomų su automobilio pirkimu susijusių išlaidų – patikros servise, profilaktinių aptarnavimų ar pradinio remonto.

Ar yra formulė, kuri padeda išsirinkti naudotą automobilį pagal gaunamą atlygį?

Atsakymas į šį klausimą priklauso nuo to, kokią funkciją automobilis atliks, kiek dažnai juo naudositės. Supaprastinus, galime apibrėžti tris galimas situacijas:
• Važinėsite tik kartais, ar tik į tolimesnes keliones;
• Važinėsite beveik kasdien, tačiau automobilis jums turėtų atlikti tik transporto priemonės funkciją;
• Esate automobilių entuziastas ir šis atliks ne tik praktinę funkciją, tačiau turėtų suteikti ir emocinę vertę.
Pirmuoju ir antruoju atveju, perkant automobilį išsimokėtinai, protinga kas mėnesį automobiliui skiriama suma galėtų siekti 5-15% atlyginimo. Svarbu nepamiršti į šią sumą įtraukti ir priežiūrai bei einamajam remontui skirtų išlaidų, kurių gali atsirasti. Trečiuoju atveju atsakymas tampa labai individualus ir, tikėtina, sumą lemia jau nebe praktiniai, o subjektyvūs kriterijai.

Į kokius svarbiausius aspektus vertėtų atkreipti dėmesį apžiūrint naudotą automobilį?

Verta investuoti į profesionalią automobilio patikrą servise. Čia išleistas šimtas eurų gali užbėgti už akių dideliems nuostoliams ateityje. Taip pat – užduoti pardavėjui klausimų apie automobilio istoriją, atliktą remontą, priežiūrą. Pardavėjui vengiant atsakyti į šiuos klausimus, būti atsargesniems. Nemažai įmonių parduodamiems naudotiems automobiliams suteikia garantiją. Tai taip pat svarbus kriterijus renkantis.

Kokias dažniausias klaidas daro pirkėjai įsigydami naudotą automobilį?

Dažniausia daroma klaida – automobilio pirkimas už kainą, kuri yra ties finansinių galimybių riba. Noras įsigyti kuo naujesnį modelį lemia tai, kad viršijamas biudžetas, iš pasiūlos pasirenkamas pigiausias to siūlomas to modelio variantas. O greičiausiai tokia kaina nebus atsitiktinumas, įsigijus gali atsirasti nenumatytų gedimų. Daug protingiau greta automobilio pirkimo kainos atidėti ir papildomas išlaidas atlikti aptarnavimui, pirminiam remontui.

Ar pastaruoju metu pastebite išaugusius naudotų automobilių pardavimus? Kokių pagaminimo metų automobilius dažniausiai renkasi lietuvaičiai?

Vidutinis įsigyjamo automobilio amžius – 10 – 15 metų. Šiuo metu pirkėjų noras atsinaujinti automobilius didelis, tačiau pasiūla visoje Europoje, lyginant su 2019 metais, yra sumažėjusi.

Kokius automobilius dažniausiai renkasi didesnių miestų gyventojai, o kuriuos mažesnių (pavarų dėžės tipas, kuro tipas, kėbulo tipas, markė)?

Tiek tarp didesnių miestų, tiek tarp mažesnių gyvenviečių gyventojų populiariausiomis išlieka vokiškos automobilių markės – BMW, Volkswagen, Audi. Labiau skirtingi įpročiai matyti žvelgiant į kuro ir kėbulo tipus. Dyzelinas – populiariausias pasirinkimas visur, tačiau miestiečiai dažniau renkasi ir benzininius, hibridinius variklius. Mažesnių miestelių gyventojai daugiau renkasi praktiškesnio, universalo kėbulo automobilius. Didmiesčiuose populiarėja „miesto visureigio“ tipo automobiliai.